Pożyczka przez SMS – co to jest i jak ją wybrać?

Zastanawiasz się, czy pożyczka przez SMS jest możliwa? Potrzebujesz szybkiej pożyczki i nie wiesz którą opcję wybrać? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w poniższym artykule – zapraszamy do lektury!

Pożyczki od instytucji pozabankowych cieszą się dużą popularnością – są szybką i wygodną alternatywą dla produktów bankowych. Firmy pożyczkowe prześcigają się w tym, by jak najbardziej uprościć i przyspieszyć proces ubiegania się o gotówkę i wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów.

Pożyczka SMS – czy to możliwe?

Pożyczki można zaciągać na różne sposoby – stacjonarnie, przez Internet, telefon lub nawet sms! Pożyczka przez SMS – czy to możliwe? Tak, istnieją instytucje, które świadczą takie usługi. Jednak w zależności od firmy, proces ubiegania się o pożyczkę przez SMS może wyglądać różnie. Może być tak, że wnioskowanie zaczynamy od wysłania SMSa, a pozostała część procesu jest kontynuowana np. telefonicznie. Innym rozwiązaniem jest najpierw zarejestrowanie się w serwisie i dopiero później kontynuowanie wnioskowania przez SMS.

Zalety pożyczki przez SMS

Zaletą pożyczki przez SMS jest to, że najczęściej jest bardzo szybka i wiąże się z minimum formalności – wnioskowanie jest bardzo proste. O gotówkę można ubiegać się z każdego miejsca – wystarczy posiadać przy sobie telefon z dostępem do Internetu.

Czym kierować się przy wyborze pożyczki?

Wybierając pożyczkę powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów. Jednak w pierwszym kroku powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym nam najbardziej zależy – wygodzie wnioskowania? Minimum formalności? Jednak podstawową rzeczą, którą zawsze warto przeanalizować, to całkowity koszt kredytu lub pożyczki. Zdecydowanie ważne jest, by porównać różne oferty, by móc wybrać najlepszą dla nas opcję i nie przepłacać. Jeśli zależy nam na wygodzie i minimum formalności, warto zapoznać się z wymaganiami danej instytucji przed wnioskowaniem. Dlatego dobrym sposobem jest korzystanie z platform takich jak Bancovo, ponieważ składając jeden wniosek, możemy porównać różne dostępne dla nas oferty, co pozwala zaoszczędzić również czas.