Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?

Bardzo trudno jest określić, ile będzie nas kosztowało wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim. Dlaczego? Wszystko zależy od tego, jakie mamy oczekiwania i czy naszym priorytetem jest tanie urządzenie mieszkania, czy jesteśmy w stanie na ten cel przeznaczyć większą kwotę. Spróbujmy jednak, przynajmniej orientacyjnie, określić, ile kosztuje remont mieszkania? W praktyce – ile środków potrzebujemy na wykończenie mieszkania?

Koszt wykończenia mieszkania: podłogi

Wykończenie nowego mieszkania zakłada zaaranżowanie podłóg. Za samo ułożenie płytek zapłacimy ok. 30 – 90 złotych/metr kwadratowy. Ceny płytek natomiast są bardzo zróżnicowane i należy do nich doliczyć również potrzebne materiały. Montaż paneli podłogowych natomiast kosztuje ok. 20 – 30 złotych/metr kwadratowy. Jeżeli zależy nam na ułożeniu parkietu, musimy być przygotowani na koszty w granicach ok. 70 – 100 złotych (w cenie usługi wliczone jest cyklinowanie i lakierowanie). Oczywiście, zarówno w przypadku paneli, jak i parkietu, ceny obejmują wyłącznie tak zwaną „robociznę”.

Wykończenie mieszkania: ściany

Ile kosztuje wykończenie mieszkania deweloperskiego? Położenie gładzi gipsowej to koszt ok. 20 – 40 zł/metr kwadratowy (cena uwzględnia potrzebne materiały). Dwukrotne malowanie ścian (bez przygotowania) może nas kosztować ok. 7-15 zł/metr kwadratowy. Są to wyłącznie koszty robocizny. Koszty robocizny w przypadku wytapetowania pokoju wahają się w granicach ok. 20 – 40 złotych. Cena nie obejmuje przygotowania ściany.

Ile chcesz pożyczyć ?

na

mies.

Kosztorys wykończenia mieszkania: wyposażenie łazienki

Ile kosztuje remont mieszkania w bloku i wyposażenie łazienki? Stan deweloperski mieszkania wymaga zakupienia niezbędnych elementów wyposażenia tego pomieszczenia. W związku z tym, obliczając koszt remontu mieszkania, na uwadze warto mieć między innymi konieczność zakupu:

• kabiny prysznicowej: ok. 300 – 3000 zł

• wanny: ok. 300 – 4000 zł

• umywalki: ok. 150 – 2000 zł

• baterii umywalkowej: ok. 100 – 1500 zł

Do ewentualnych kosztów należy doliczyć również cenę pralki, lustra łazienkowego oraz szafek (gotowych lub wykonywanych na zamówienie).

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim: kuchnia

Omawiając wykończenie mieszkania deweloperskiego krok po kroku, nie można zapominać o meblach kuchennych, bez których trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie! Ile kosztuje wyposażenie mieszkania w meble kuchenne? Jeżeli zdecydowaliśmy się na meble wykonywane na zamówienie, musimy być przygotowani na koszty zaczynające się od ok. 600 zł za metr bieżący. Oczywiście, priorytetowe znaczenie ma stopień skomplikowania projektu oraz materiał, z jakiego meble zostały wykonane. Koszt umeblowania mieszkania powinien zakładać również zakup stołu i krzeseł. Jeżeli jednak priorytetem jest dla nas urządzenie mieszkania tanim kosztem, wówczas możemy kolejne elementy wyposażenia dokupować stopniowo, w momencie, w którym pojawią się na ten cel środki.

Ile kosztuje urządzenie mieszkania w stanie deweloperskim? Meble oraz sprzęt AGD I RTV

Koszt wyremontowania mieszkania to nie wszystko! Zostaje jeszcze zakup niezbędnego wyposażenia. Tanie umeblowanie mieszkania jest możliwe, jeśli będziemy polowali na ciekawe promocje i rozsądnie podchodzili do zakupów, porównując ceny itp. To, ile kosztuje aranżacja mieszkania w dużej mierze zależy od nas samych. Koszt urządzenia mieszkania zakłada zakup potrzebnych mebli oraz sprzętu AGD i RTV. Opcjonalnie, jeśli brakuje nam środków, możemy zdecydować się na kredyt na urządzenie mieszkania. Koszt wyposażenia mieszkania – przykładowe wydatki:

• sofa: od ok. 1500 złotych

• stolik kawowy: od ok. 100 złotych

• komoda: od ok. 150 złotych

• telewizor: od ok. 800 złotych

• rama podwójnego łóżka: od ok. 200 złotych

PODSUMOWUJĄC: ile kosztuje wyremontowanie mieszkania? Trudno w tym przypadku operować konkretnymi kwotami, ponieważ ceny remontu mieszkania w stanie deweloperskim mogą różnić się nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Cena wykończenia mieszkania jest uzależniona między innymi od: jego wielkości, regionu Polski, wybranych materiałów, kosztu zakupu umeblowania i potrzebnych sprzętów gospodarstwa domowego itp. Podstawowe znaczenie ma też koszt robocizny remontu mieszkania. Warto więc przygotować wstępny kosztorys, który obejmie wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim. Urządzenie mieszkania deweloperskiego daje nam duże pole do popisu. Jednak, jeśli wykończenie mieszkania od dewelopera przekracza nasze możliwości kreacyjne, możemy zdecydować się na zlecenie specjalistom przygotowania odpowiedniego projektu. Wszystkie podane ceny są orientacyjne i mogą się różnić od rzeczywistych ofert.