Ile kosztuje pokrycie dachu?

Dach stanowi zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów domu. Koszt budowy dachu to ważny punkt na liście wydatków budowlanych, podobnie jak koszt fundamentów czy obowiązujący na rynku cennik elewacji domów. Dach pełni nie tylko funkcje stricte praktyczne, ale jest również ozdobnikiem nieruchomości. Ile kosztuje dach? Jak kształtują się ceny pokryć dachowych? Jakie pokrycie dachu wybrać? Co warto mieć na uwadze analizując cennik dekarski? Jak prezentuje się koszt dachu z blachodachówki i jaki będzie koszt pokrycia dachu dachówką ceramiczną? Co wpływa na cenę pokrycia dachu za m2? Przejdźmy do konkretów!

Cennik usług dekarskich

Koszt pokrycia dachu należy bardzo starannie przeanalizować i skalkulować przy pomocy cennika robót dekarskich. Wycena pokrycia dachu może być uzależniona od:

• regionu Polski

• wykorzystanych materiałów: cena pokrycia dachu blachodachówką będzie się różniła od ceny krycia dachu dachówką ceramiczną

• rodzaju dachu

• kosztów robocizny dachu

Cena krycia dachu, poza kosztami samego pokrycia, powinna obejmować również cenę wykonania odpowiedniego podkładu oraz koszty robocizny. Bardzo często podawana jest cena pokrycia dachu za metr kwadratowy. Należy sprawdzić, czy podane koszty uwzględniają zakup materiałów, wykonanie podkładu i montaż dachówki ceramicznej czy blachodachówki.

koszt pokrycia dachu

Blachodachówka – cena za 1 m2

Ile kosztuje dach z blachodachówki? Jak wygląda koszt pokrycia dachu blachodachówką? Jakie są ceny blach dachowych dostępnych na rynku? Ile kosztuje metr blachodachówki? Jakich wydatków możemy się spodziewać? Cena blachodachówki za metr kwadratowy może oscylować w granicach ok. 30 – 150 złotych. Na tym jednak nie koniec wydatków!

Istotna bowiem jest nie tylko cena blachy na dach, ale również koszt położenia blachodachówki. Jakiej kwoty możemy się spodziewać? Ile kosztuje położenie blachodachówki? Jak wygląda cennik montażu blachodachówki? W praktyce, cena położenia blachodachówki waha się w zakresie ok. 30 – 60 zł za metr kwadratowy. Cena montażu blachodachówki jest uzależniona, między innymi, od obszaru, na którym wykonywana jest ta usługa.

Dachówka ceramiczna – cena za m2

Wiemy już, że cena pokrycia dachu jest ściśle zdeterminowana, między innymi, wykorzystanymi materiałami. Jak w takim razie przedstawia się cennik dekarstwa, jeśli chodzi o dachówkę ceramiczną? Jaki w praktyce będzie koszt pokrycia dachu dachówką tego rodzaju? Ile kosztuje dach z dachówki ceramicznej i co powinien uwzględniać ostateczny koszt? Wycena dachu z dachówki ceramicznej – jak wyglądają koszty materiałów? Cena dachówki za m2 może się różnić w zależności od rodzaju produktu. Na rynku znajdziemy dachówki ceramiczne w różnorodnych cenach. Najtańsza dachówka może kosztować ok. 25 złotych/metr kwadratowy, chociaż ceny sięgają nawet do 200 złotych za metr kwadratowy. Cena dachówki karpiówki za metr kwadratowy wynosi ok. 80 – 100 złotych.

Koszt dachu z blachówki ceramicznej musi obejmować koszty robocizny. Jak prezentuje się cennik krycia dachów w przypadku dachówek ceramicznych? W tym przypadku cena robocizny dachu może wynosić ok. 40 – 70 złotych za metr kwadratowy. Cena położenia dachówki może być jednak większa. Warto mieć na uwadze fakt, że cena układania dachówki ceramicznej jest uzależniona od stopnia trudności całej procedury.

Brak środków? Odwiedź Bancovo i sprawdź, co możemy Ci zaproponować!

Zamierzasz wymienić pokrycie dachowe? Niestety, z Twoich obliczeń wynika, że oszczędności jakie posiadasz nie wystarczą, by uregulować potencjalne koszty? Rozwiązania upatrujesz w pożyczce lub kredycie gotówkowym? Bancovo przedstawia oferty banków i firm pożyczkowych, dzięki którym możesz wnioskować o kredyt lub pożyczkę gotówkową na dowolny cel. Uzupełnij wymagany formularz i przekonaj się, co Bancovo może Ci zaproponować.

PODSUMOWUJĄC: na rynku dostępne są różne rodzaje pokryć dachowych i ich ceny mogą się od siebie różnić. Wskazane jest więc dokonać dokładnej analizy cennika prac dekarskich i porównać nie tylko ostateczne koszty poszczególnych rozwiązań, ale również, ich wady i zalety. Zarówno jeśli chodzi o cenę krycia dachu blachodachówką, jak również cenę pokrycia dachu dachówką ceramiczną, do podanych kosztów należy doliczyć ceny wykonania potrzebnego podkładu oraz zakupu dodatkowych materiałów. Wszystkie przedstawione koszty są orientacyjne i mogą się różnić od rzeczywistych ofert.