Ile kosztują okna plastikowe?

Chcesz odświeżyć wnętrze? Kalkulujesz ile kosztuje remont mieszkania, wliczając w to wymianę okien? A może masz w planach tylko wymianę okien w domu lub mieszkaniu? Zastanawiasz się, od czego właściwie są uzależnione ceny okien i czy wstawianie okien mieści się w granicy Twoich możliwości finansowych? Jak wygląda cennik okien plastikowych? Ile zapłacisz za standardowe wymiary okien? Od czego zależą ceny okien w Polsce? Dlaczego koszt wstawienia okna to nie wszystko? Zebraliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi!

Okna PCV – cena za m2

Okna PCV: ceny – co ma na nie wpływ? Przede wszystkim, duże znaczenie dla ostatecznych kosztów mają, między innymi, wymiary okna, sposób ich otwierania (uchylne, uchylno – rozwierne) oraz, ewentualnie, nietypowy kształt. Oczywiście, dla kupującego istotny powinien być nie tylko cennik okien PCV, ale również ich jakość. Ceny okien plastikowych podawane są zwykle w przeliczeniu na pojedyncze okno, dlatego cena wymiany okien musi zostać przedstawiona przez realizatora usługi, na podstawie indywidualnej wyceny. Porównując poszczególne oferty należy zwrócić uwagę na okna plastikowe: wymiary i ceny.

Jak może przedstawiać się cennik okien typowych? Ile kosztują w praktyce okna PCV o wymiarach standardowych? Okno uchylne PCV o szerokości 565 mm i wysokości 535 mm będzie kosztowało ok. 135 – 200 złotych. Ile wynosi cena okien plastikowych balkonowych? Cena jednoskrzydłowego standardowego okna balkonowego PCV może oscylować w granicach 350 – 600 złotych. Podane zostały ceny okien plastikowych białych. Warto jednak pamiętać, że koszt nie obejmuje ceny montażu okna.

Ile chcesz pożyczyć ?

na

mies.

Okna plastikowe: kolory

Cennik okien jest ściśle zdeterminowany również przez ich kolorystykę. Typowe okna PCV zwykle kojarzone są z kolorem białym, jednak obecnie możemy zdecydować się również na okna plastikowe brązowe, a raczej okna w różnych odcieniach brązu, które przypominają wyglądem okna drewniane. Ile kosztują okna PCV brązowe? Jeżeli kolor będzie obecny tylko po zewnętrznej stronie okien, dopłata do standardowej ceny okna, w zależności od jego wymiarów, może wynosić kilkadziesiąt – kilkaset złotych.

Przykładowo, jeżeli chcemy, by strona zewnętrzna okna uchylnego o wymiarach 565/535 była utrzymana w którymś z wybranych przez nas odcieni brązu, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami na poziomie ok. 25 – 40 zł/okno (cena nie obejmuje kosztów zakupu okna). Opcjonalnie, dostępne są także inne palety kolorystyczne.

Montaż okien PCV – cena

Zastanawiasz się, jaki będzie koszt wymiany okien? Na uwadze musisz mieć nie tylko wydatek, jakim jest ich zakup, ale również cennik montażu okien, należność za ich obrobienie i jeśli zachodzi taka potrzeba, koszty związane z usunięciem starych okien. W takim razie, ile wynosi cena wstawienia okna? Za zlikwidowanie obecnego okna, zamontowanie i obrobienie nowego będziemy musieli zapłacić ok. 40 – 80 zł/metr bieżący. Jak widać, cennik montażu okien jest uzależniony od zakresu zrealizowanych prac.

PODSUMOWUJĄC: jak wyglądają ceny okien do domu? Ile kosztuje wymiana okien na plastikowe? Od czego uzależniony jest cennik stolarki okiennej PCV? Jak prezentują się ceny okien plastikowych z montażem? Jeżeli interesuje nas koszt wymiany okien w bloku lub domu, musimy mieć na uwadze: cenę okien oraz cenę robocizny i materiałów w przypadku montażu okien, ich obróbki i ewentualnego likwidowania starych okien. Koszt okien plastikowych z kolei jest uzależniony, między innymi, od ich kolorystyki. Duże znaczenie mają także rozmiary okien PCV. Jeżeli okna PCV posiadają wymiary nietypowe, trzeba być przygotowanym na wyższą cenę. Wydatek, jaki będzie związany z kupieniem i zamontowaniem okien PCV, jest istotny również w kontekście kwestii: ile kosztuje budowa domu. Warto o tym pamiętać.

Podane ceny są przykładowe i mogą się różnić od rzeczywistych ofert.